United States Representative; District 26
- Anthony L. Fumerelle, Independence
- Christopher J. Lee, Republican, Conservative
- Alice Kryzan, Democratic
- Jonathan P. Powers, Democratic, Working Families
- Jack Davis, Democratic
United States Representative; District 27
- Harold W. Schroeder, Conservative
- Daniel J. Humiston, Republican, Independence
- Brian Higgins, Democratic, Working Families
United States Representative; District 28
- Louise M. Slaughter, Democratic, Independence, Working Families
- David W. Crimmen, Republican, Conservative
State Senator; District 59
- Timothy J. Pawarski, Democratic
- Kathy Konst, Democratic
- Dale M. Volker, Republican, Independence, Conservative
- David J. DiPietro, Republican
State Senator; District 60
- Mark J. Grisanti, Democratic
- Antoine M. Thompson, Democratic, Working Families
State Senator; District 61
- Joe Mesi, Democratic, Working Families
- William J. Walters, Independence
- Michael H. Ranzenhofer, Republican, Independence, Conservative
- Michele M. Iannello, Democratic
- Daniel J. Ward, Democratic
Member of the State Assembly; District 140
- Robin Schimminger, Democratic, Independence, Conservative
- Janice G. Tennant, Working Families
Member of the State Assembly; District 142
- Jane L. Corwin, Republican, Independence, Conservative
- Leonard A. Roberto, Republican
- Michael W. Cole, Republican
- Jeffrey A. Bono, III, Republican, Working Families
Member of the State Assembly; District 148
- Paul E. Brown, Working Families
- Janet M. Vullo, Independence
- Jerome D. Schad, Democratic
- James P. Hayes, Republican, Independence, Conservative
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 140
- Mark S. Tennant, Working Families
- Janice G. Tennant, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 142
- Robert J. Bielinski, Working Families
- Judi E. Erhardt, Working Families
Working Families Party Member; State Committee; Assembly District 148
- Paul E. Brown, Working Families
- Irene A. Bailey, Working Families
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 26
- Rhett King, Conservative
- Donald A. Hess, Conservative
- Harold W. Schroeder, Conservative
- Robert C. Simmons, Conservative
- James B. Sobczyk, Conservative
- Lawrence F. Pignataro, Conservative
- Charles S. Mattina, Conservative
- Paula M. Kosiorek, Conservative
- Faye T. Pietrak, Conservative
- Arthur R. Munger, Conservative
- Michael Weiss, Conservative
- Scott D. Nasca, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 27
- Joseph Gallo, Conservative
- John Abraham, Conservative
- Jan R. Potter, Conservative
- Ralph C. Lorigo, Conservative
- Anthony Caruana, Conservative
- Richard C. Waite, Jr., Conservative
- William Delmont, Conservative
- Judith A. Krautsack, Conservative
- John Pitillo, Conservative
- Bevery Ann Mazur, Conservative
- John W. Hacic, Conservative
- Raymond J. Pawlowski, Conservative
Conservative Party Member; State Committee; Congressional District 28
- Daniel Weiss, Conservative
- Angelo J. Cultrara, Conservative
- Mary Jo B. Picone, Conservative
- Michael E. McNelis, Conservative
- Melisande M. Bianchi, Conservative
- Richard D. Bianchi, Conservative
- John A. Faso, Conservative
- Thomas G. Vossler, Conservative
- Kristina Denny, Conservative
- Theresa Mazzullo, Conservative
- Paul A. Lamanna, Conservative
- Donald S. Mazzullo, Conservative
| Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Gayle L. Syposs, Democratic
- Daniel T. Cavarello, Democratic
- Patrick J. Bannister, Democratic
- Jeffrey N. Mis, Democratic
- Ronald C. Trabucco, Democratic
- Jeanette A. Harmon, Democratic
- John J. Crangle, Jr., Democratic
- Frances V. Boles, Democratic
- Joseph D. Petruso, Democratic
- Daniel Rivera, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Kimberly A. Davis, Independence
- Robert C. Vacanti, Independence
- Charles F. Swanick, Jr., Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Angelo J. Cultrara, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Janice G. Tennant, Working Families
- Mark S. Tennant, Working Families
- Susan N. Davignon, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Scott A. Bylewski, Democratic
- Mary Alice Grant, Democratic
- Nancy Smith, Democratic
- Donald C. Holmes, Democratic
- Steven B. Bengart, Democratic
- Charles E. Eaton, Democratic
- Michael J. Kubik, Democratic
- Susan B. Glownia, Democratic
- David Polak, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Merilyn I. Brunner, Independence
- Albert A. Festaiuti, Independence
- Jill M. Wielinski, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Mark S. Potenza, Conservative
- Kathleen M. Pierce, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Judi E. Erhardt, Working Families
- Robert J. Bielinski, Working Families
- Darcy A. Smith, Working Families
Democratic Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Suzanne R. Needler, Democratic
- Thomas R. Weisbeck, Democratic
- Patricia A. Lavell, Democratic
- Debra A. Norton, Democratic
- Craig R. Bucki, Democratic
- Adrienne Kotler, Democratic
- Janice G. Dunne, Democratic
- Dennis E. Ward, Democratic
- Jerome D. Schad, Democratic
- Geraldine H. Simmons, Democratic
- Edward A. Bruch, Democratic
Independence Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Sandra J. Walczak, Independence
- Christina A. Valin, Independence
- Michael R. Pilat, Independence
Conservative Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Michael A. Caruana, Conservative
Working Families Party Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Stephanie R. Seitz, Working Families
- Irene A. Bailey, Working Families
- James C. Lakeman, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Connie M. Zellner, Democratic
- John A. Joseph, III, Democratic
- William M. Davignon, Democratic
- Cal Champlin, Democratic
- Denis J. Uminski, Democratic
- Donald E. Brasure, Democratic
- Dean E. Lilac, Jr., Democratic
- William G. Heffron, Jr., Democratic
- Kevin B. Long, Democratic
- Lawrence V. Soos, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Joseph H. Emminger, Jr., Independence
- Brent C. Masich, Independence
- Charles G. Masich, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Mary Jo B. Picone, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 140
- Julie K. Fragale, Working Families
- Beth C. Gruszka, Working Families
- Thomas E. Gruszka, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Norman J. Noon, Democratic
- Michael J. Croft, Democratic
- Arlene A. Cooke, Democratic
- Mary I. Julian, Democratic
- Roger E. Wagner, Democratic
- Rebecca A. Bylewski, Democratic
- James A. Partacz, Democratic
- Timothy B. Pazda, Democratic
- John E. Smith, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Michael P. Pfentner, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Karl B. Hoefer, Conservative
- Stanley E. Travis, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 142
- Paul W. Siejak, Working Families
- Michael A. Watier, Working Families
- Mark W. Parsons, Working Families
Democratic Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Michael R. Wrona, Democratic
- Ayesha F. Nariman, Democratic
- Joan B. Evans, Democratic
- James A. Sacco, Jr., Democratic
- Susan J. Grelick, Democratic
- Terry A. Stoner, Democratic
- Erwin M. Segal, Democratic
- John J. Culkin, Democratic
- Joanne W. McCartin, Democratic
- Jeanne M. Vinal, Democratic
- James F. Cullinan, Democratic
Independence Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- William F. Warthling, Independence
- Amy E. Tirella, Independence
- Jonathan A. LaVell, Independence
Conservative Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Fay T. Pietrak, Conservative
Working Families Party Alternate Judicial Delegate; Judicial District 8; Supreme Court Nominating Convention; Assembly District 148
- Robert A. McCleery, Working Families
|